फेवाताल सफाईमा यसरी जुट्यो ‘दाह्री ग्याङ’

live@khabar

दाह्री पाल्ने र यसप्रति सौख हुनेहरु संगठित भएर सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमा बनेको समूह ‘दाह्री ग्याङ’ पोखराका सदस्यहरुले फेवाताललाई कुरुप बनाएको जलकुम्भि झार पन्छाएर सरसफाई गरेका छन् ।

शनिबार बिहान आयोजित सरसफाई कार्यक्रमबाट करीब ३० ट्रक जलकुम्भी झार निकालिएको थियो । १ सय बढीको सहभागितामा बाराहीघाटबाट मत्स्य अनुसन्धानसम्म करीब ७ सय मिटर क्षेत्रमा सरफाई गरिएको आयोजकले जनाएको छ । बिहान ७ बजेदेखि सुरु भएको सफाई अभियान मध्यान्ह १२ बजेसम्मै चलेको थियो ।

फेवाताल संरक्षणका लागि भन्दै दर्जनौं एनजिओ, आइएनजिओ सक्रिय हुने, करोडौं रकम सकिने, राज्यले ध्यान दिन नसकेको अवस्थामा स्थानिय निकायलाई दबाब, करोडौं रुपैंया खर्चेर ल्याइएको मेसिनको सदुपयोग र पोखराको शान फेवाताल जोगाउन कार्यक्रम गरिएको दाह्री ग्याङ पोखराका संयोजक बसन्त पहारीले बताए ।

सरसफाई कार्यक्रममा दाह्री ग्याङ पोखराका सदस्य मात्र होईन, समूहको सामाजिक कामलाई सहयोग गर्न किशोरी, युवतीहरु, स्थानीयको पनि सहभागिता रहेको थियो ।

 

गैसस महासंघ कास्की अध्यक्ष पदम पहारी, वडा नं. ६ सदस्य हरि पहारी, दाह्री ग्याङ पोखराका पूर्व संयोजक शेखर गौतम, फेवा डुंगा व्यवसाय समिति उपाध्यक्ष रुद्र भुजेल, दाह्री ग्याङ पोखराका विक्रम पाण्डे लगायतले बोलेका थिए ।

समूहले आगामी दिनमा पोखराको चौपाया व्यवस्थापन गर्न यहाँका सरकारी निकायहरुलाई दबाब दिई सम्भावित सवारी दुर्घटना कम गराउने उद्देश्यका साथ सचेतना कार्यक्रम गर्ने संयोजक पहारीले जनाए ।

पोखराका मेम्बरहरु स्थापनाकालीन समयदेखि नै सक्रियतापूर्व सामाजिक सेवामा समर्पित छन् ।

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz